Google Classroom
GeoGebraGeoGebra Classroom

Модель паралельних прямих Лобачевського

Припустимо, у нас є пряма а і точка А, що не належить їй. Спробуйте уявити, що через точку А можна провести не одну, а дві прямі, паралельні а, так, щоб вони не збігалися. Така побудова не може існувати у звичній для нас евклідовій геометрії. Проте в геометрії, описаній Миколою Лобачевським, яка була доведена ще в 1871 році (вже після смерті вченого), через точку А може проходити кілька прямих, паралельних прямій а. Пучок паралельних прямих Лобачевського приблизно виглядає так:
Image
Для того щоб проілюструвати і краще зрозуміти цей принцип паралельності, побудуємо в GeoGebra наближену модель паралельних прямих Лобачевського. Наближену – тому що, по суті, будувати її ми будемо в евклідовій геометрії.

Задача на побудову 1. Побудувати наближену модель паралельних прямих Лобачевського.

Модель готова і працює, але, все ж, не зрозуміло, чому ці відрізки, візуально перетинаються і при цьому являють собою паралельні прямі.  Можна припустити, що тільки при малих відстанях, таких, як від Землі до Сонця, ці прямі будуть «зливатися» у паралельну. На великих же відстанях вони «викривляються».