Google Classroom
GeoGebraGeoGebra Classroom

Математичний маятник

Міжпредметні зв'язки: фізика-геометрія-алгебра-біологія Опис: За основу моделі взято принцип роботи математичного маятника. Математичним маятником називають матеріальну точку (тіло невеликих розмірів), підвішену на тонкій, невагомо неростяжній, нитці або на невагомому стрижні. Опрацювання моделі: В  роботі  з моделлю пропонуємо дослідити  період  коливань  математичного маятника амплітуди, маси, довжини. Для цього ввімкніть анімацію та змінюйте положення повзунків. Спостерігайте за змінами, що саме впливає на дані зміни, зробіть висновки.

Міжпредметні завдання

1. Запишіть формули періоду математичного та пружинного маятника? Порівняйте їх?

2. Нитку математичного маятника відхилили до горизонтального положення і відпустили. Яка мінімальна міцність нитки F, якщо маса маятника m?

3. Графік якої функції описують коливальні рухи маятника? Запишіть формулу.

4. Знайдіть координати точок центрів червоної та синьої кулі, у випадках коли вектор натягу нитки знаходиться під кутом : 1) 30; 2) 45; 3) 90; 4) 120 градусів до осі ОХ. При цьому показники повзунків мають такі значення: амплітуда в двох випадках-максимальна; маса червоної кулі 2 кг, синьої 5 кг; довжина 5 м та 2.5 м відповідно.

5. Домалюйте одну зі сторін трикутника утвореного натягами ниток(див. малюнок) та обчисліть його периметр та площу.

Image

6. Згадайте, де в повсякденному житті, в природі ви зустрічаєтесь з подібними явищами? Опишіть дані явища.

Граф міжпредметних зв'язків для оплацювання моделі Математичний маятник